Predaj firmy, ktorá je platcom DPH

Predaj firmy, ktorá je platcom DPH

Predaj firmy, ktorá je platcom DPH

Predaj firmy platcu dph je veľmi častým a vyhľadávaným spôsobom, ako prísť k spoľahlivej, ničím nezaťaženej s.r.o.-čke.

Je to rovnako výhodné ako pre predávajúceho, tak i pre záujemcu o kúpu takejto eseročky.

S.r.o. platca dph

Platitelia dane s pridanou hodnotou aj s históriou sú firmy, ktoré sú bez akýchkoľvek záväzkov a pohľadávok. Tieto spoločnosti sú prvotne určené na ich ďalší predaj- predaj s.r.o. platca dph.

Nakoľko proces registrovania sa k DPH je proces pomerne zložitý, trvajúci aj viac než 90 dní, mnoho podnikateľov sa uchýli k tejto možnosti zisku eseročky.

V prípade kúpy takejto firmy ručí za jej nezadĺženosť a korektný stav predávajúci, a to zmluvou o prevode obchodného podielu, prípadne je možné vyhotoviť, ak je taká požiadavka, aj zmluvu inú. Všetko je to vecou dohody oboch zainteresovaných strán.

 Najväčšie výhody

Za jednu z najväčších výhod predaja firmy s.r.o. sa považuje práve jej registrácia ako platcu DPH, t.j., že takáto spoločnosť má svoje vlastné IČ DPH. To v praxi znamená, že po odkúpení tejto s.r.o. môžete okamžite začať so svojím podnikaním.

Bez čakania na potvrdenia, nehrozí ani žiadne schvaľovanie či dlhotrvajúce úradné úkony.

Obrovskou devízou je taktiež to, že základné imanie danej spoločnosti je plne splatené.

A v neposlednom rade určite zaváži, že takáto eseročka je pripravená na predaj prakticky hneď.

 Pre koho sú tieto s.r.o. primárne určené?

Predaj platcu dph s.r.o. je dobré núkať predovšetkým záujemcom, ktorí si možno nevedia sami vybaviť vlastné DIČ, prípadne niekomu, kto nemá čas či vedomosti na danú registráciu, no napriek tomu je pre neho výhodné registrovať svoju firmu ako platcu DPH.

Je však treba dbať na to, aby pred samotným predajom s.r.o. platcu dph došlo k zaslaniu žiadosti, respektíve objednávky. Následne, po zaevidovaní spomínanej objednávky, aj po zaplatení zálohovej platby, bude daná spoločnosť rezervovaná.

Firma zaoberajúca sa predajom daných spoločností ešte vyhotoví dokumenty na predaj s.r.o. a vy sa ich podpisom stávate právoplatným konateľom, aj vlastníkom spoločnosti.

Predajca ešte podá návrh na zmeny v Obchodnom registri, z čoho vám zašle výpis, už s aktualizovanými údajmi, vašimi údajmi.

Príliš jednoduché?

Áno, aj taký môže byť predaj firmy s.r.o. i jej kúpa. Stačí sa spojiť s tými správnymi odborníkmi, ktorí vám poradia a vybavia všetky potrebné záležitosti za vás.

Nech môžete reálne podnikať čím skôr.